Inferno

17. května 2015 v 13:28 | m.g.S. |  knížky


Inferno
spisovatel: Dan Brown
žánr: světová literatura, thriller

příběh:
Ve svých knihách Dan Brown mistrovsky mísí historii, umění, šifry a symboly. Nejinak tomu je i v jeho nejnovějším thrilleru, který se okamžitě po svém vydání stal světovým bestsellerem a prodejně předčil i předchozí autorovy tituly. Harvardský symbolog Robert Langdon se tentokrát ocitá v samotném srdci Itálie, aby pomohl vyřešit záhadu, jež je pozoruhodně propojena s jedním z největších literárních děl všech dob - Dantovým Peklem. Při svém tajuplném poslání se Langdon musí střetnout s neznámým, hrůzu nahánějícím protivníkem; proplétá se přitom nejen labyrintem florentských, benátských či istanbulských uliček, tajnými chodbami, skrytými komnatami, ale také labyrintem narážek a kódů. Jediná vodítka mu v jeho pátrání nabízí jenom Dantova temná epická báseň - a čas přitom neúprosně pádí. Až uplyne, má dojít ke katastrofě, která navždy změní celý svět…
zdroj: argo.cz

můj názor:
Osobně jsem přetečla všechny knihy tohoto (pro mne) geniálního spisovatele. Jediné, co však mu můžu vyčíst je, že v jeho románech o Robertu Langdonovi to má už jistý systém spádu. Tedy.. Pořád ho někdo pronásleduje, pořád mu hrozí nebezpečí. Zkrátka, v některých chvílích už to nebylo příliš originální. Avšak, stále ten příběh byl zajímavý, četlo se to jedním dechem a člověk čekal, co na další stránce se zjistí. Abych se přiznala, u posledních 20ti stran jsem plakala. Bylo to na mne tak silné. Tentokrát totiž tato knížka neměla úplně nejlepší konec. Proto by mne velice zajímalo, jaký bude další nepřímý díl (pokud ho tedy pan D.B. napíše). Jestli tato knížka ovlivní celý děj a nebo ne. To ví jen spisovatel. :)
P.S.: jsem velice zvědavá, jak to zpracují jako film. U "šifry mistra Leonarda" jsem byla spokojená. Ačkoliv tam toho docela vynechali (na druhou stranu, pokud by tam dali vše, tak to trvá tak 6 hodin), tak se mi to velice líbilo.
hodnocení: 8/10

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama