Leden 2017

Home, home

24. ledna 2017 v 17:57 | m.g.S. |  DIY
Ahojte, jak se máte? doufám, že dobře.
Omlouvám se za svou menší neaktivitu, ale bohužel toho mám ve škole trošku víc a jsem vůbec ráda, že něco stíhám. Také začíná plesová sezóna a já nevím, co dříve. Na jednom plesu hraju, na další mám sehnat tombolu apod apod. Je toho dost. Navíc, dneska se nám uzavíraly známky a tak jsem ještě narychlo opravila španěštinu. Tak tedy budu mít na vysvědčení 2 dvojky. Jinak samé jedničky. Já myslím, že je to dobré, ale samozřejmě by neuškodilo mít jen samé jedničky. Bohužel mi to ujelo.
V každém případě. Čím víc se blíží maturity a přijímací zkoušky, s kámoškou pomalu básníme o tom, jak budeme spolu na bytě a jak si to zařídíme. Proto zde přidám pár obrázků jako inspiraci k vybavení bytu/domu. Ono to sice úplně DIY není, ale.. je to pěkné, ne?
A jak jste se měli vy? Co známky, dobré?
↑správným studentům (a folkloristům) sklenky nesmí chybět!↑

muzika? jasné

21. ledna 2017 v 16:50 | m.g.S. |  zápisky
Ahojte, jak se máte? Doufám, že dobře!
Já se mám dobře. Je konečně sobota, náročný týden za mnou. Omlouvám se, že jsem se příliš nehlásila, ale buď jsem toho měla do školy moc, nebo jsem pekla a nebo jsem měla zkoušky s cimbálovkama. A Navíc, včera večer jsem se po zkouškách stavila na besedu u cimbálu, ze které jsme dojeli k příteli asi ve tři. :D
Ačkoliv jsem za celý den byla vcelku unavená, besedu u cimbálu jsem si opravdu užila. Bylo to super. Zatančila si, zpívala... Ale nehrála jsem, neboť tam houslistů bylo opravdu dost a jen bych zavazela.
Mimo jiné, co máte v plánu o víkendu? Já mám v plánu se učit a vyšívat. začala jsem si vyšívat halenku. Našla jsem v obrovské knize o mém regionu různé výšivky na rukávce a podobně, a proto jsem nelenila a začala vyšívat. Zatím mám základ, ale těším se, až to bude hotové. ♥ To je tak, když máte tolik věcí do školy, že nevíte, jak prokrastinovat dřív...


jen tak něco

18. ledna 2017 v 21:07 | m.g.S. |  zápisky
Ahojte, jak se máte? Doufám, že dobře.
Já začala řešit vysokou školu. Připravuji se na přijímací zkoušky, na maturitu a tak... Trochu se bojím. Ale už je potřeba něco dělat. :) Takže dneska nic moc nepovykládám. Zítra vám asi povykládám více!
Tak se zatím mějte

úterý?

17. ledna 2017 v 19:47 | m.g.S. |  zápisky
Ahojte, jak se máte? Doufám, že dobře.
Dneska jsem psala dva testy. Myslím, že jsem to napsala dobře, mám z toho dobrý pocit. Jinak, dneska jsem dostala chuť vyšívat. Bohužel jsem se do toho nepustila, ale jistě ke konci týdne si konečně vyšiju halenku, kterou už tak dlouho plánuji. Také mám rozvyšívaný pás k sukni. Musím vám to všechno ukázat. Ale prvně vyfotit.
A jaký jste měli dneska den vy? Dařilo se? Nebo máte pocit, že se na vás všechno sesypalo?

Hola, Espaňa~

16. ledna 2017 v 21:12 | m.g.S. |  "Cestování"
Ahojte, jak se máte? Doufám, že dobře.
Teď se učím španělštinu. Qué Aburrido. No me lo gusta (ahora). Tengo que aprender el día del muertos, un país de ateo (es la república Checa) y la escuela Walsdorf. Hay tanto frases y palabras...
A jak se tak učím španělštinu, tak vzpomínám, jak se mi ve Španělsku líbilo. Tak mne napadlo, že bych sem přidala nějaké fotky, které jsem tehdy vytvořila.
Navštívila jsem Peniscula, Barcelonu, Geronu, Tarragonu, Valencii, Figueres a další. :) Tak doufám, že se vám fotky budou líbit.
Mimo jiné jsme navštívili Milán i Monako, ale to příště.

Gerona


různé kroje Evropy

14. ledna 2017 v 21:51 | m.g.S. |  folklore style
Ahojte, jak se máte? Doufám, že dobře.
Já se mám... jakš takš. Jsem dneska nějaká unavená. Včera jsem nic nepřidala, protože jsem včera dojela pozdě z cimbálovky a byla jsem tak akorát zralá do postele. Samozřejmě, že jsem hned do té postele nešla, ale místo toho surfovala na internetu.
V pátek jsme měli skvělou zkoušku v cimbálovce. Náš vedoucí nedošel, tak jsme hráli sami, otevřeli jsme si víno a pili jsme a hráli. Bylo to opravdu super. Škoda, že ta zkouška netrvala déle. Ačkoliv ten den se mi (zase) nedařilo, být mezi svými lidmi bylo opravdu osvěžující a hned to člověka rozveselilo.
A protože jsem od včerejška velice folklorně naladěná (ostatně, to jsem pořád), rozhodla jsem se, že vám sem něco v tom duchu přidám. :)
Teď rozklikněte příspěvek a kochejte se. ♥


ach jo

12. ledna 2017 v 20:35 | m.g.S. |  zápisky
Ahojte, jak se máte? Doufám, že dobře..
Já se mám zle.. dneska se mi nic nedaří. Pokazila jsem vše, co jsem mohla. psala jsem dva testy, na které jsem se dost učila, ale pokazila jsem je.. no a pak se mi ještě rozbil mobil. A jak jsem došla domů, tak jsem zjistila, že jsem si zapomněla klíče ve škole... je mi opravdu na nic.
Včera jsem nic nepřidala, protože jsem se právě musela učit.. A taky byl na mne včera přítel ne úplně pěkný.. vlastně tato smůl se na mne začala lepit už včera. :/ Doufám, že se jí brzo zbavím. Už mi opravdu leze krkem..
Musím se ještě dneska naučit na maturitní otázku... A jestli i to pokazím, tak se asi ... nevím co..
No, mějte se zatím krásně. A mějte se lépe, jak já!

Julie & Julia

10. ledna 2017 v 18:35 | m.g.S. |  filmy

10.1.2017

10. ledna 2017 v 18:22 | m.g.S.
Ahojte, jak se máte? Doufám, že dobře.
Dnešek byl náročný. uf. Ještě že už jsem doma. Psali jsme z té španělštiny a těžší test jsem snad v životě neviděla. Mám trochu obavy z toho, co dostanu. :/ Snad to bude dobré!
P.S.: znáte ten pocit, dkyž různě porcházíte internet a najednou narazíte na něco, co vypadá úplně stejně jako vy po ránu? Já už jo (samozřejmě kromě těch vousků).↓

Seňora Chichera~

9. ledna 2017 v 19:38 | m.g.S. |  hudba
Ahojte, jak se máte? Doufám, že dobře!
Co u vás nového? U mě.. Snad nic. Naštěstí mne dneska čekal pouze jeden test, angličtina, což bylo naštěstí lehké. :) Bohužel zítra budu psát souhrný test ze španělštiny. Docela s bojím :( Celé pololetí jsme totiž nic nepsali (teda, my nematuranti ze španělštiny), a protože nemáme žádné známky (já naštěstí mám malé jedničky za aktivitu), tak řekla, že dostaneme na vysvědčení to, co dostaneme z tohoto testu. Tak mám trošku nahnáno. No a samozřejmě mi v hlavě stále hraje písnička, kterou nemůžu z hlasy dostat. Ani při učení :D A tak jsem se rozhodla, že ji sem přidám.