Mexiko

2. ledna 2017 v 11:58 | m.g.S. |  "Cestování"
Tak, ráda bych vám povykládala o své cestě do Mexika, kterou jsem absolovala na konci července 2016. Jeli jsme tam se souborem vystupovat celkem na 3 týdny. Já jsem tedy hrála na housle, neboť měli málo muzikantů.

více textu a fotek pod indexdem ↓Jaké byly první dojmy? No, je to úplně něco jiného, než tady v Evropě. Celkově ta krajina je kouzelná. Sice když jedete po dálnici, tak jedete třeba několik hodin pořád po rovince, ale po stranách silnice jsou obrovské hory. A mraky jsou tak 20 metrů nad vámi. Opravdu krása. Jsou tam však velké rozdíly, co se společnosti týče. U dálnice vidíte chatrče, malé polorozpadlé domky, ve kterých opravdu bydlí lidé, a pak přijedete do velkého města, které je vcelku udržované. Akorát po okrajích center jsou chudinské čtvrtě, které je mnohdy větší, než celkové centrum města(!). V každém případě, opravdu jsem ráda, že jsem se tam dostala, neboť si osobně myslím, že už do Mexika určitě nepojedu.
Docela zajímavé bylo, že kamkoliv jsme se hnuli, tak buď jsme měli vlastní ochranku a nebo s námi byly dvě policejní auta a ozbrojenci. :D Bylo to občas vtipné. Kdekoliv jsme šli do města, tak na tom místě, kde jsme měli dovolené se pohybovat, bylo hrozně moc policajtů. Ale nestalo se nám, že by na nás lidé byli zlí. Právě naopak. Všichni byli moc dobrosrdeční, veselí a snažili se s námi bavit - i když neuměli anglicky (já španělsky umím, ale někdy jsem jejich španělštině opravdu nerozuměla... ). Dokonce po vystoupení za mnou došla dívka, snad stejně stará jak já, objala mne, políbila na tvář a říkala, že to bylo nádherné, že krásně zpívám a dala mi korálkový náramek, který měla na ruce. Úplně mě to dojalo. Nebo nám donesli takové kaktusové plody, které se jí (jinak ten kaktus je jedovatý). Ani nevíte, jak to bylo výboorné! A moc vodové, takže v tom horku to opravdu pomohlo.
Kdo si však mysllí, že v mexiku je pořád horko, tak se mýlí. Jakmile jsme dojeli do Zacatecas, tak bylo 16°C a my mysleli, že umrznem. Samozřejmě jsme čekali, že bude obrovské horko, takže jsme první týden nachladli. V Zacatecas se tedy teploty pohybovali kolem 16-23°C. Po té jsme přejeli do Monterrey.. Což je kousek od amerického Texasu. Tam bylo zase 40°C, vlhko, a večer bylo kolem 35°C. Opravdu, v kroji se nedalo moc vydržet. A protože bylo tak vlhko, tak vyprané kroje ani neuschly... No jo, dali jsme jim zabrat. :D
Nakonec jsme jeli do Ciudad de Mexico. Což je vlastně hlavní město Mexika. Musím říct, že to bylo město, které se mi líbilo nejméně. To historické centrum sice bylo krásné, jde vidět, že ti Španělé, kteří tam budovali, měli opravdu vkus, ale bylo tam dost nebezpečno. Jednou jsme zašli do jedné uličky bez ochranky. Nevěděli jsme, co je to za uličku, a najednou se z oken začali vyklánět lidé a zle se na nás dívali. Takže velice rychle jsme se dekovali. :D
Kromě tedy měst Zacatecas, Guadalupe, Rio Grande, Monterrey, Cuidad de Mexico, .... jsme navštivili mnoho památek. Například mexické pyramidy v Teotihuakánu. Dále Cola de Caballo - což byl přírodní park s vodopádem, montaña de Zacatecas - dá se říci, takový "svatý kopec" všech Mexičanů, neboť je tam hrobka významných lidí, kteří se zasadili o osamostatnění od Američanů. Také jsou tam velké bronzové sochy. Všechno bude dole ve fotkách ;) :)
Na tom kopci jsem dokonce zažila trošku adrenalin :D S děckama jsme se hecli a rozhodli se, že si přejedeme na laně takové údolí. Prý je to druhý největší "přejezd" přes rokli - údolíčko v latinské Americe. Bylo to úžasné! Ale kdyby mě děcka nestáhli sebou, tak bych asi nešla. Ale byl to opravdu zážitek. A díky tomu, že jsme šli celkem pět lidí, tak nám dali slevu a přejezd nás vyšel cca 170kč na osobu. To by jsme tady za takovou cenu opravdu neměli.
Mimo jiné, seznámila jsem se tam s plno lidma. Třeba s jedním z Kyrgystánu. Dal mi dokonce klíčenku. :D Nebo jsem se tam spřátelila s Korejkama a s těma si píši. Daly mi záložku a magnetku ve tvaru Hanbuku. Opravdu nádherné. :)
No, ale dost řečí, prostě jsem si to užila a jsem moc ráda, že jsem jela.
Většinu fotek fotil můj strýc, protože.. za 1. má výborný foťák a taky umí fotit, a za 2. všechny fotky se mi z telefonu vymazaly, protože jsem ho dávala do opravy a nezálohovaly se mi, takže mám jen některé fotky, které jsem buď dávala na fb, nebo poslala na mailu..

tak nějaká ta úvodní fotka - letíme↓

po příletu do hlavního města společná fotka. (já jsem ta s béžovými kalhoty)

cCo osud nechtěl.. měli jsme defekt. Tak jsme v noci museli nechávat spavovat.

Zacatecas

kamarádka Korejka ↓
to je to údolí, přes které jsme jeli

"svatá hora" ZacatecasGuadalupe


cesta


Cola de CaballoTeotihuakán
Ciudad de Mexico


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 GRENADE | RIHANNA.BLOG.CZ GRENADE | RIHANNA.BLOG.CZ | Web | 2. ledna 2017 v 12:03 | Reagovat

Ako vidím, bolo ti tam velmi dobre. Mexiko je úžasná krajina, raz by som sa tam chcel ísť pozriet :)

2 GRENADE | RIHANNA.BLOG.CZ GRENADE | RIHANNA.BLOG.CZ | Web | 2. ledna 2017 v 12:39 | Reagovat

ďakujem veľmi pekne, potešila si ma :) Myslím, že ti ani netreba tento je pekný a obrázok toho dieťa je strašne milý :)

3 GRENADE | RIHANNA.BLOG.CZ GRENADE | RIHANNA.BLOG.CZ | Web | 2. ledna 2017 v 12:45 | Reagovat

rád ta zoberiem do affiliates ♥

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama