Musica Folklorica

6. ledna 2017 v 15:08 | m.g.S. |  hudba
Ahojte, jak se máte?
Dnešek uběhl jako voda. Naštěstí. Přeci jen, vstávání bylo těžké, o to těžší cesta do školy (kilometr na vlak - na konec dědiny v -12°C). Ale nakonec jsem ve zdraví došla. Dokonce i domů, protože nám odpadla jedna cimbálovka. Za chvíli však jedu do druhé cimbálovky zpátky do města. Docela se těším, protože jsme dlouho neměli zkoušku. No a protože jsem folklórně naladěná, rozhodla jsem se, že vám sem přidám mou oblíbenou písničku.
Je to v podání Musica Folklorica, která má opravdu kvalitní podání různých písniček - nejen těch horňáckých (které hlavně hrají).
Tuto písničku jsem zpívala v Mexiku ve tři ráno na pokoji, kde jsme měli menší sešlost. :) Většina lidí v tu dobu buď ležela na svém pokoji a nebo leželi na zemi a spali. Samozřejmě byli zmoženi únavou ;) A my vytrvalí jsme si zpívali písničky. Každý nějakou začal a kdo uměl, ten se přidal. Tuto znali, ale neznali celý text, tudíž jsem si pěkně vedla svoji. Ráda na to vzpomínám. Tak se člověk nejlépe naučí nové písničky, buď na krojovém plese (kde se ale hrají hlavně známé věci) a nebo právě na zájezdech se souborem. A hlavně v těch pokročilejších hodinách, kdy většina lidí už padlo a zůstávají jen ti nejotrlejší a nejvíce znalí. :) :D I když, to se liší soubor od souboru. Já zrovna narazila na takový, kde jsou o hodně starší lidé, ale jsme si blízcí, že jsme jako rodina. A to myslím je na tom folklóru nejkrásnější. Že většina dá se říci "cizích" lidí vám může tak přirůst k srdci, že na ně nedáte dopustit a víte, že vám pomůžou jak jen budou moci. :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lenčin blog Lenčin blog | Web | 6. ledna 2017 v 19:08 | Reagovat

Pěkný článek a ještě hezčí písnička :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama