hudba

Seňora Chichera~

9. ledna 2017 v 19:38 | m.g.S.
Ahojte, jak se máte? Doufám, že dobře!
Co u vás nového? U mě.. Snad nic. Naštěstí mne dneska čekal pouze jeden test, angličtina, což bylo naštěstí lehké. :) Bohužel zítra budu psát souhrný test ze španělštiny. Docela s bojím :( Celé pololetí jsme totiž nic nepsali (teda, my nematuranti ze španělštiny), a protože nemáme žádné známky (já naštěstí mám malé jedničky za aktivitu), tak řekla, že dostaneme na vysvědčení to, co dostaneme z tohoto testu. Tak mám trošku nahnáno. No a samozřejmě mi v hlavě stále hraje písnička, kterou nemůžu z hlasy dostat. Ani při učení :D A tak jsem se rozhodla, že ji sem přidám.

Musica Folklorica

6. ledna 2017 v 15:08 | m.g.S.
Ahojte, jak se máte?
Dnešek uběhl jako voda. Naštěstí. Přeci jen, vstávání bylo těžké, o to těžší cesta do školy (kilometr na vlak - na konec dědiny v -12°C). Ale nakonec jsem ve zdraví došla. Dokonce i domů, protože nám odpadla jedna cimbálovka. Za chvíli však jedu do druhé cimbálovky zpátky do města. Docela se těším, protože jsme dlouho neměli zkoušku. No a protože jsem folklórně naladěná, rozhodla jsem se, že vám sem přidám mou oblíbenou písničku.
Je to v podání Musica Folklorica, která má opravdu kvalitní podání různých písniček - nejen těch horňáckých (které hlavně hrají).
Tuto písničku jsem zpívala v Mexiku ve tři ráno na pokoji, kde jsme měli menší sešlost. :) Většina lidí v tu dobu buď ležela na svém pokoji a nebo leželi na zemi a spali. Samozřejmě byli zmoženi únavou ;) A my vytrvalí jsme si zpívali písničky. Každý nějakou začal a kdo uměl, ten se přidal. Tuto znali, ale neznali celý text, tudíž jsem si pěkně vedla svoji. Ráda na to vzpomínám. Tak se člověk nejlépe naučí nové písničky, buď na krojovém plese (kde se ale hrají hlavně známé věci) a nebo právě na zájezdech se souborem. A hlavně v těch pokročilejších hodinách, kdy většina lidí už padlo a zůstávají jen ti nejotrlejší a nejvíce znalí. :) :D I když, to se liší soubor od souboru. Já zrovna narazila na takový, kde jsou o hodně starší lidé, ale jsme si blízcí, že jsme jako rodina. A to myslím je na tom folklóru nejkrásnější. Že většina dá se říci "cizích" lidí vám může tak přirůst k srdci, že na ně nedáte dopustit a víte, že vám pomůžou jak jen budou moci. :)

Někdo si udělal radost

25. května 2015 v 21:34 | m.g.S.

Ahojte! jak se máte? já jakš takš dobře. Dnešek jsem úspěšně přežila. Psala jsem dneska z dějepisu. No.. A pak jsem jedla do druhého města se poptat na brigádu. A jak sjem tam jela, tak jsem si řekla, že si udělám malou radost. A koupila jsme si CD Radůzy. Mé oblíbenkyně. Ach. Nedávno jsem byla na jejím koncertě, který byl den po té, co toto vydala. A právě tam zpívala některé nové písničky. A já se do jedné zamilovala. Jak to tam zpívala, tak jsem se rozbrečela. Bylo to krásné. Ach. :3 tady je ↓
 
 

Reklama